nove stranice

mnk ludbreg

Blog
četvrtak, listopad 16, 2008

Prvo kolo novooformljene županijske malonogometne lige donijelo nam je za protivnika starog rivala Mnk Ljubešćicu. Ljubešćica je u ovom susretu bila favorit jer su međusobni omjeri na njihovoj strani.
Sam početak utakmice dao je predvidjeti razvoj događaja na terenu, Ljubešćica je povukla na svoju polovicu i čekala prilike iz protunapada. Međutim igra Ludbrežana je bila sigurna, te se nakon neuspješnih akcija ekipa brzo transformirala u pokretljivu obranu. Igralo se bez pravih prilika, tek pokoja malo bolja akcija s naše strane sve do 14. minute kada smo poveli nakon odlične soloakcije Skupnjaka. Neven Skupnjak se oslobodio svog čuvara na aut liniji s desne strane, krenuo prema šestercu i situaciji 2 na 1 varkom prošao zadnjeg igrača, zaobišao vratara i poslao loptu u praznu mrežu. Prekrasan pogodak za zasluženo vodstvo. Do kraja poluvremena slična igra kao i do tada, a u 19. minuti Ljubešćica dolazi do izjednačenja. Jedan igrač Ljubešćice se oslobodio na aut liniji, krenuo prema vrataru Levančeku i "špicom" poslao loptu po zemlji u suprotni kut. U istoj minuti Ludbrežani ponovo dolaze do prednosti. Dobra kombinacija pred protivničkim šestercem, Zdelar prolazi 1 na 1 i šalje loptu kraj vratara u mrežu.
Drugi dio donio je više grča u našoj igri, očito da smo bili svjesni da je pobjeda blizu, a nismo je imali hrabrosti uzeti. Ljubešćica je imala više loptu u nogama i nakon jedne nespretnosti u obrani u 28. minuti iz gužve došla do izjednačanja. Nakon toga Zdelar sam izbija pred vratara ali mu ponestaje snage za pravu završnicu. U 35. minuti Skupnjak svojim drugim golom na utakmici ponovo dovodi Ludbrežane u vodstvo. Akciju s lijeve strane je započeo Zdelar, lopta se odbila do Skupnjaka, koji se provlači između neodlučnih braniča Ljubešćice, izlazi pred vratara i rutinirano šalje loptu u mrežu.
Međutim tada tek počinju uzbuđenja koja su kulminirala u posljednjoj minuti. U 38. minuti Blažin izbija sam pred vratara, ima utakmicu u svojim nogama, ali vratar Ljubešćice je bio prisebniji pa se drama nastavila. U posljednju minutu obje ekipe su ušle s opasnošću od 6. akumuliranog prekršaja. Pedesetak sekundi prije kraja, Sabol tijelom ulazi ispred protivničkog igrača i čisto uzima loptu, međutim igrač Ljubešćice pada i sutkinja utakmice na iznenađenje svih u dvorani svira prekršaj i daje priliku Ljubešćici da iz deseterca izjednači. Udarac je izveo kapetan Ljubešćice Gotić S., ali je Crnković odlično reagirao i izbacio loptu u korner te se iskupio za nešto slabiju rekciju kod drugog gola. Kao da je sudački par vidio da je pogriješio kod našeg šestog prekršaja, ubrzo svira prekršaj u napadu na Blažinu te su Ludbrežani dobili priliku iz deseterca zaključiti ovu utakmicu. Loptu je namjestio Blažin, pucao oštro ali je golman Ljubešćice odlično obranio.
Posljednja minuta igre trajala je sigurno 3-4 minute, ali Ludbrežani su izdržali te ostvarili zasluženu pobjedu na otvaranju lige.
Za Mnk Ludbreg su igrali: 1 Levanček (V), bb Crnković(V), 2 Kolak, 3 Konjević, 4 Sabol, 5 Blažin, 7 Međimorec, 8 Bačani, 10 Vugrinec, 14 Zdelar (1 gol), 15 Grabrovec i 17 Skupnjak (2 gola)
Sve rezultate i tablicu možete vidjeti OVDJE

mnk--ludbreg @ 12:05 |Komentiraj | Komentari: 14 | Prikaži komentare

U 16. kolu 1. MMNL - Đurkin Malonogometni klub Ludbreg odigrao je jednu od svojih najboljih utakmica i pobijedio favoriziranu ekipu Molten Core Igraonice sa 5:3 (1:0)!
Dobar odaziv igrača na utakmicu i moral na visokom nivou dao je naslutiti da će se desiti iznenađenje. Dvije kvalitetne četvorke i siguran vratar Levanček bili su zalog za dobru igru. Početno ispitivanje snaga je prošlo s nekoliko polukontri koje nismo uspjeli završiti kvalitetnim pasom ili šutem prema golu. Ipak sredinom poluvremena, iz uigrane kombinacije nakon kornera Međimorec dovodi Mnk Ludbreg u vodstvo. Tada momčad Molten Cora pada, a Mnk Ludbreg stvara prigode koje ne iskorištava te se na odmor odlazi s minimalnom prednošću.
U drugom poluvremenu je Molten Core pritisnuo našu ekipu na vlastitu polovicu i rezultat toga je izjednačenje nakon 5 minuta igre. Kada su svi očekivali da će se desiti raspad naše igre, samo pola minute nakon primljenog gola, Zdelar u situaciji 3 na 2 vara svog čuvara, rolicom prolazi vratara i šalje loptu u praznu mrežu. Nekoliko minuta kasnije sličnu situaciji realizira Grabrovec za 3:1. U 36 minuti Molten Core iz slobodnog udarca dolazi do smanjenja vodstva, te vadi vratara i pokušava s igračem više u polju doći do novog pogotka. Ludbrežani se odlično brane, te Sabol u 39. minuti krade jednu loptu i šalje je iz svog deveterca u praznu mrežu. Kada su svi očekivali da je to kraj utakmice, lopta pogađa Piceka u ruku i Molten Core iz šesterca ponovo dolazi na gol zaostatka. Međutim, još jedna ukradena lopta završava u nebranjenom golu, strijelac je po drugi puta na utakmici bio Zdelar.
Sve u svemu odlična utakmica, zaslužena pobjeda Mnk Ludbreg i dobra najava za početak Županijske malonogometne lige.

mnk--ludbreg @ 11:45 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare

Utakmica 15. kola 1. MMNL - Đurkin između Noćnog bara Drifter i Drva d.o.o. Prelog (Mnk Ludbreg) nije odigrana jer se "Drifteri" nisu pojavili u dvorani u zakazanom terminu. Da ironija bude veća, sami su tražili odgodu susreta za ponedjeljak. Igračima Mnk Ludbrega to nije smetalo, odigrana je međusobna trening utakmica između parnih i neparnih brojeva na dresovima (za parne je igrao i povjerenik lige Igor Halić). Rezultat miroljubiv, 5:5, pravi uvod za četvrtak i utakmicu s Molten Core igraonicom.

mnk--ludbreg @ 11:35 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
četvrtak, listopad 2, 2008

Jučer je u restoranu "EL" u Varaždinu održan Plenum klubova ŽMNL Varaždin. Liga će imati deset klubova. Glavni sponzor lige biti će Automobil Lončar, pa je imenu lige dodan i nastavak - Peugeot.

Dogovorom klubova utakmice će se igrati srijedom a prvo kolo je na rasporedu 15.10.2008. Jedno kolo igrati će se u dvije dvorane, a raspored odigravanja biti će određen naknadno.

CroFutsal:
Uvjerljivi su bili i igrači  DRVO d.o.o. iz Preloga, koji su sa 11:3  bili  bolji od, po prvi put kompletne ekipe BKS-ROOM iz Čakovca. Protivničkog vratara  4 put je matirao Blažin, a po 2 puta Sabol i Skupnjak.

U trećem kolu dočekali smo i prvu pobjedu. Vrlo dobra igra svih igrača pa niti rezultat nije mogao izostati. Po našim statistikama Blažin Marijan postigao je čak pet golova, ali očito je u zapisniku onaj gol iz slobodnjaka prespisan nekom drugom igraču.

Još jednom se pokazalo da protiv slabijeg protivnika možemo odigrati vrlo dobru utakmicu, a čim je protivnik po kvaliteti sličan ili bolji od nas kiksamo. U nastavku se nadamo još boljim rezultatima i očekujemo konačno pobjedu protiv ekipa koje su bolje plasirane od nas.

mnk--ludbreg @ 14:06 |Komentiraj | Komentari: 0

Kao što i sam rezultat govori Mnk Ludbreg doživio je uvjerljiv poraz u drugom kolu nastavka 1. MMNL Đurkin. Greške na početku utakmice opet su bile presudne, MIP Metal dolazi do uvjerljivog vodstva i čvrsto čuva rezultat. U drugom dijelu igralo se otvoreno s obje strane, stvarale su se mnogobrojne prilike tako da je krajnji rezutat realan, iako je pobjeda Metalaca mogla biti i manja ali i uvjerljivija.

mnk--ludbreg @ 14:01 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
srijeda, rujan 17, 2008

U Brazilu se od 30.09. do 19.10.2008. igra Svjetsko prvenstvo u malom nogometu. Nažalost Hrvatska reprezentacija neće nastupiti na ovom natjecanju jer nije ima sreće u ždrijebu i proći pokraj velesila Španjolske i Italije.
U majstorijama najboljih igrača malog nogometa moći ćemo uživati gledajući Eurosport, termini igranja će biti prilagođeni Europljanima (15:30 i 17:30). HRT je također nositelj prava prijenosa tako da možemo očekivati barem finale u programu naše nacionalne televizije.

mnk--ludbreg @ 22:40 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, rujan 15, 2008

Umjesto brušenja forme za početak županijske lige Mnk Ludbreg se iznenada našao mračnom tunelu. Zbog kronično neodaziva pojedinih igrača (naravno bez da se obavijesti tajnik ili dopredsjednik, a kamoli da se da suvisla isprika) postavlja se pitanje kako dalje. Razlog tome je najava da će se županijska liga igrati petkom. Pošto se ne možemo skupiti 11 puta jednom tjedno na utakmicu postavlja se pitanje ima li uopće smisla da uprava pokuša angažirati trenera (nekog od bivših ili sadašnjih zagrabačkih igrača), nađe dva termina u dvorani za održavanje kvalitetnih treninga, osigura sve tehničke uvjete za rad (lopte za trening, majice za trening, markirke, torbe...).
Zaista je tužno da se pojedinci zalažu za ovaj klub, neki igrači dolaze i ozlijeđeni, neki otkazuju utakmice suđenja (i solidan đeparac) dok je ostalima svejedno, čak niti ne pitaju kakav je bio rezultat.
Unatoč tamnim oblacima nad našim klubom, Mnk Ludbreg ide dalje. Igrači koji nisu zainteresirani braniti boje našeg kluba vratiti će sportsku opremu, a njihove dresove će odjenuti neki novi klinci. Neformalno se već spominju imena nekih igrača, ali o tome drugom prigodom kada će se znati nešto više o svemu tome

mnk--ludbreg @ 19:43 |Komentiraj | Komentari: 0

U prvoj utakmici jesenskog dijela 1. MMNL Đurkin Mnk Ludbreg je krenuo po dobro utabanoj stazi. Nakon osrednje igre u kojoj smo bili ako ne bolji barem ravnopravan suparnik, krajnji rezultat je opet poraz, a nedolazak nekoliko igrača bez opravdanja je postalo praksa naše momčadi.
Prvo poluvrijeme je donijelo izjednačenu igru u kojoj uz vratnicu nismo iskoristili nekoliko dobrih prilika i situacija pred protivničkim golom, a gol smo primili iz rekontre. Nastavak je ponudio bolju igru i  nekoliko prilika od kojih je jednu Bačani iskoristio udarcem iz blizine nakon dodavanja našeg novog pojačanja Skupnjaka. Nakon toga obje momčadi stvaraju nekoliko prilika od kojih treba izdvojiti akciju u kojoj Vugrinec prolazi i vratara ali neko od igrača Fortune doslovno s crte izbacuje loptu u polje. Taj trenutak kao da je prelomio utakmicu, jer ubrzo nakon nedovoljno čvrstog duela primamo pogodak iz blizine, zatim jedan iz situacije kada je protivnički pivot okrenut leđima prema našem golu, te iz kontre još jedan pogodak. Sve se to događalo posljednjih 5 minuta susreta. 20 sekundi prije kraja Vugrinec je nako solo akcije postigao drugi gol za Mnk Ludbreg.
Za Mnk Ludbreg su igrali: Levanček (g), Šilc, Kolak, Vugrinec, Međimorec, Bačani i Skupnjak. Voditelj ekipe:Sabol
Svoj nedolazak nisu opravdali Blažin, Picek i Pepelko

mnk--ludbreg @ 19:39 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, rujan 8, 2008

Neslužbeno smo doznali da će početkom listopada krenuti županijska malonogometna liga Varaždin. Spominje se između 6-8 momčadi.
Iako ta informacija nije službeno potvrđena svakako da će razveseliti članove Mnk Ludbreg koji je od svog osnutka težio da se u našoj županiji igra organizirani futsal. To će apsolutno podići zanimanje za ovaj sport u našem gradu, kao i samih igrača koji su bez pravog natjecanja osuđeni se baviti ovim sportom ovlaš i površno.
Pred upravom kluba sada je zadatak osigurati sve potrebite uvjete za odigravanje lige, omogućiti treniranje u dvorani, te osnažiti samu upravu i po potrebi osvježiti igrački kadar.

mnk--ludbreg @ 14:13 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare